Příběhy,
na kterých záleží
roku 2019

Minulé Vánoce jsme se našich klientů zeptali, jaká mají přání. Pro sebe, pro rodinu, své blízké nebo své okolí.

O iniciativě

Jsme bankou pro všechno, na čem záleží. A nejvíce nám záleží na našich klientech a víme, že pro každého z nich je důležité něco jiného.

O Vánocích roku 2018 jsme se rozhodli dát našim klientům příležitost říct nám, na čem nejvíce záleží jim. A tak se zrodila naše iniciativa Splněná přání.

Naši klienti se s námi mohli podělit o svá přání a my jsme splnili 100 z nich v hodnotě do 20 000 Kč.

100 nejoriginálnějších přání. 50 českých a 50 slovenských.

V Česku jsme vyplnili 4 přání pro charitativní organizace, 7 přání pro druhé, 1 přání pro dětské domovy, 2 pro nemocniční zařízení, 12 přání, která nespadají do žádné jiné kategorie než originální, 13 jich obsahovalo vysněný pobyt, sedmkrát jsme pomohli rodinám, třikrát jsme splnili přání zlepšení zdravotního stavu a podpořili jeden útulek.

Která přání jsme splnili

Optická vlákna

Jedenáctiletý Vojtík objevuje svět hlavně prostřednictvím svých smyslů. Proto si jeho maminka přála vnést do jeho života více světla se senzorickými vlákny.

Přečíst příběh >

Benecykl

Paní Jarmila má vnoučka Kubíka s postižením. Proto si nejvíce přála sportovní kočárek Benecykl, aby si Kuba mohl užívat výlety na kole se svou rodinou.

Přečíst příběh >

Rybářské vybavení

Manžel paní Barbory tvrdě pracoval na stavbě jejich rodinného domu a neměl moc času na odpočinek. Protože je vášnivý rybář, přála si pro něj pořádné rybářské vybavení, aby si užil svůj čas na rybách.

Přečíst příběh >

Kredenc

Manželé V. nás překvapili svým netradičním přáním. Přáli si zrestaurovat starou kredenc z roku 1905. Tato kredenc se v jejich rodině dědí po generace. Předali ji své dceři, a tradice tak zůstane zachována.

Přečíst příběh >

Vláčkodráha

Paní Veronika má syna Matěje, který toužil po dřevěné vláčkodráze. Ale chtěla jim oběma společně dopřát i nějaké krásné zážitky. Matěje tak navíc potěšila vstupenka do aquaparku a maminku zase indoor sky diving.

Přečíst příběh >

Podpora pro psí útulek

Potěšilo nás, že jsme mohli splnit přání nejen lidem, ale i němým tvářím. Právě o to si napsala paní Jana K. Přála si totiž finance na rekonstrukci psího útulku OZ Dog Azyl.

Přečíst příběh >

Podpora pro OZ Vagus

Někdy je nejhřejivějším přáním, když můžete zahřát někoho jiného. Slečny Sandra a Noémi si proto přály pomoci organizaci Vagus, která dlouhodobě pečuje o lidi bez domova.

Přečíst příběh >

Altánek

Paní Petra si přála, aby její 70letá nastávající tchyně mohla trávit čas s vnoučkem na zahrádce. Proto jí udělal radost altánek, ve kterém se i venku mohla pohybovat jako doma.

Přečíst příběh >

Celkem jsme splnili 100 přání.

100 českých a slovenských splněných přání