Příběhy,
na kterých záleží

Záleží nám na našich klientech a na prostředí, ve kterém žijí, bydlí, radují se a sdílejí životní okamžiky se svými blízkými, rodinami a přáteli.

V roce 2018 nám téměř 6 000 klientů napsalo svá přání a mnoho z nich při tom nemyslelo na sebe, ale na charitativní a neziskové organizace, které pomáhají v nejrozličnějších oblastech a komunitách.

V roce 2020 jsme se rozhodli realizovat doposud nevyplněná přání. Vybrali jsme proto tři české a tři slovenské lokální organizace, které jste vy, naši klienti, nominovali v roce 2018. A každé z nich jsme věnovali částku 100 000 Kč. Klienti mohli navíc hlasovat pro jednu z těchto organizací, která jim byla nejvíce sympatická. Organizace s nejvyšším počtem hlasů pak získala dalších 100 000 Kč na svůj projekt.

Vítěznou organizací v České republice se stala společnost Tango, manažeři na vozíčcích. Gratulujeme!

Ilustrační foto pro Auto pro zachování činnosti manažerů na vozíčcích a projektu Daruj hračku

„Moc bych si přála, aby tento rok byli obdarováni i ti, jež každý rok, už 23 let, pomáhají plnit vánoční přání dětí a handicapovaných.“

Markéta, klientka UniCredit Bank, Železný Brod

Tango, manažeři na vozíčcích. Ač sami handicapovaní, nevzdali se a již 23 let pomáhají tisícům dětí a lidí s různými handicapy z celé ČR projektem Daruj hračku.

Ikona srdce 50  % hlasů
Zjistit více
Ilustrační foto pro Pořádání společných akcí

„Přátelé a rodina zdravotně postižených v Semilech se snaží o to, aby se všichni cítili vítanou součástí krásného světa, kde žijeme.“

Radka, klientka UniCredit Bank, Košťálov

Podkrkonošská společnost přátel dětí a zdravotně postižených. S mottem „Patříme k sobě“ již 27 let nabízí celoročně společné aktivity lidem se zdravotním postižením i bez něho.

Ikona srdce 17  % hlasů
Zjistit více
Ilustrační foto pro Výcvikový canisterapeutický kurz pro dobrovolníky a jejich psy

„Pes má schopnost léčit a my bychom byli moc šťastní, kdybychom mohli s našimi dobrovolníky a jejich pejsky v pomoci potřebným pokračovat.“

Pavla, klientka UniCredit Bank, Praha

Spolek Tam, kde zvířata pomáhají. Spolek dobrovolníků a jejich čtyřnohých kamarádů rozdává radost a léčí pomocí canisterapie.

Ikona srdce 32  % hlasů
Zjistit více

V roce 2019 jsme splnili i tato přání:

V roce 2019 jsme splnili:

Benecykl

Paní Jarmila má vnoučka Kubíka s postižením. Proto si nejvíce přála sportovní kočárek Benecykl, aby si mohl Kuba opět užívat výlety se svou rodinou.

Přečíst příběh >

Kredenc

Manželé V. nás překvapili svým netradičním přáním. Přáli si zrestaurovat starou kredenc z roku 1905. Tato kredenc se v jejich rodině dědí po generace. Nyní ji získá jejich dcera a tradice zůstane zachována.

Přečíst příběh >

Jsme hlavní partneři dobročinného projektu Nave Italia

Společně s italským velvyslanectvím v Praze a českým sdružením Chance4Children jsme se letos stali hlavním partnerem projektu Nave Italia, díky němuž patnáct dětí po onkologické léčbě a ze sociálně znevýhodněných rodin navštívilo Itálii a plulo na největší plachetnici ve Středomoří. Plavbu dětem oživily tvůrčí dílny, animace a řada aktivit napomáhajících rychlé rekonvalescenci a psychické pohodě. Jsme hrdí, že naše banka tento projekt podpořila, zprostředkovala dětem jedinečný zážitek a pomohla rozdávat naději a povzbuzení ostatním.